What do you prefer more?

Sunday, November 29, 2015

NorCal Podium finishers at CA state XC meet

Division III Girls (Teams)
1) Aptos (CCS) My interview with coach Dan Gruber on Oct 17, 2008

Division III Girls (Individuals)
2) Cassy Haskell Miramonte (NCS)
4) Marea Zlatunich Aptos (CCS)
6) Hana Sun Campolindo (NCS)
7) Chloe Hansel Las Lomas (NCS)
8) Sarah Anderson Vista del Lago (SJS)
9) Annie Ware Rio Americano (SJS)

Division IV Girls (Teams)
2) Santa Cruz (CCS) My interview with coach Greg Brock on Sep 27, 2010

Division IV Girls (Individuals)
1) Cate Ratliff Santa Cruz (CCS)
2) Morgin Coonfield McKinleyville (NCS)
4) Mari Friedman Santa Cruz (CCS)
5) Niki Iyer Harker (CCS)
6) Abby Meck San Lorenzo Valley (CCS)
7) Cassi Land Sonora (SJS)
9) Anastasia Karnaze Amador (SJS)

Division III Boys (Individuals)
5) David Frisbie JFK-Fremont (NCS)
8) Jared Yabu Campolindo (NCS)
10) Remington Breeze Vista del Lago (SJS)

Division IV Boys (Individuals)
5) Jeremy Leary Sir Francis Drake (NCS)
6) Roman Munoz King City (CCS)
7) Brian Schulz El Molino (NCS)
9) Robert Miranda Menlo School (CCS)

Division V Girls (Teams)
2) St. Joseph Notre Dame (NCS) My interview with coach Tony Fong Mar 29, 2012

Division V Girls (Individuals)
1) Rylee Bowen Sonoma Academy (NCS)
2) Kiera Marshall St. Joseph Notre Dame (NCS)
3) Katarina Stashyn Vacaville Christian (SJS)
4) Grace Dailey Branson (NCS)
5) Emily Perez St. Joseph Notre Dame (NCS)
6) Brianna Bourne College Prep (NCS)

Division I Boys (Teams)
3) Jesuit (SJS) My interview with coach Walt Lange Oct 14, 2009

Division I Boys (Individuals)
8) Michael Vernau Davis (SJS)

Division II Girls (Teams)
2) Bella Vista (SJS) My interview with coach Melanie Cleland Feb 5, 2015

Division II Girls (Individuals)
1) Gillian Meeks Gunn (CCS)
2) Megan McCandless Granada (NCS)
4) Kendall Derry Bella Vista (SJS)
5) Glennis Murphy Redwood (NCS)

Division V Boys (Teams)
2) Marin Academy Interview with coach Ken Ellingboe coming up

Division V Boys (Individuals)
1) Cooper Teare St. Joseph Notre Dame (NCS)
4) Henry Fleming Marin Academy (NCS)
6) Chris Morzenti Mt. Shasta (NS)
7) Dawson Reckers Athenian (NCS)
10) Ben Harper Trinity (NS)

Division I Girls (Teams)
2) Davis (SJS) My interview with coach Bill Gregg Oct 5, 2007

Division I Girls (Individuals)
2) Brooke Starn Monte Vista (NCS)
5) Kristen Leung Lowell (SF)
8) Fiona O'Keeffe Davis (SJS)
9) Sofia Castiglioni Davis (SJS)

Division II Boys (Individuals)
2) Justin Robison Lynbrook (CCS)

No comments:

Popular Posts